Canon EOS R6 osiąga rekordowe czasy prawie POTRÓJNE dzięki nowemu oprogramowaniu

Problem przegrzania aparatu Canon EOS R6 został znacząco rozwiązany dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego, która zgodnie z nowym testem skraca rzeczywiste czasy fotografowania o 192%.

Podobnie jak Canon EOS R5, Canon EOS R6 ma widmo limitów nagrywania, które zbliżają się do niego od czasu premiery. Okazało się, że ograniczenia te, mające na celu zapobieżenie przegrzaniu aparatu z powodu wysokich temperatur związanych z nagrywaniem 4K, są dowolnymi ograniczeniami programowymi, ale nowe oprogramowanie sprzętowe firmy Canon w wersji 1.1.1 w znacznym stopniu rozwiązuje ich wpływ na fotografowanie.

Nowe oprogramowanie nie tylko poprawia maksymalne czasy nagrywania, ale także znacznie poprawia okres między nimi, co oznacza, że ​​możesz zarówno nagrywać ciągłe wideo przez dłuższy czas, jak i szybciej schładzać kamerę po przegrzaniu.

W poniższym teście, przeprowadzonym przez DP Review, Canon EOS R6 z nowym oprogramowaniem był w stanie nagrać klip 49:20 przed przegrzaniem; po upływie 30:00, był w stanie nagrać kolejny klip 38:57 przed ponownym przegrzaniem - łącznie 88 minut nagrania z 30-minutową regeneracją.

Jest to znacząca poprawa w porównaniu z oryginalną wydajnością R6, która była w stanie nagrać klip o godzinie 41:00 przed przegrzaniem, po czym wymagał 60-minutowego czasu odnowienia (dwukrotnie dłuższego), a następnie mógł nagrać zaledwie 21:00 - całkowity rekordowy czas zaledwie 62 minuty, z 60-minutową regeneracją.

Jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy za każdym razem nagrywasz maksymalną możliwą ilość wideo - i niewiele osób kręci ciągły 40-minutowy klip 4K. W prawdziwym świecie jest to znacznie bardziej proces stop-start. Witryna przeprowadziła więc drugi, bardziej realistyczny test, w którym R6 nagrał klip o godzinie 15:00, po którym nastąpił czas odnowienia o godzinie 5:00, a następnie klip o 10:00, kolejny czas odnowienia o 5:00, kolejny klip o 10:00 itd. na.

W tej „rzeczywistej” sytuacji oryginalne oprogramowanie sprzętowe R6 było w stanie nagrywać tylko przez 40:40, ale nowe oprogramowanie umożliwiało kamerze nagrywanie 117: 08 - to prawie dwie godziny czasu nagrywania, co jest niesamowitą poprawą.

Wynika to częściowo z kolejnej zmiany oprogramowania układowego: uwzględniono teraz temperaturę otoczenia. Wcześniej aparat miał określony okres rekonwalescencji, na który nie miała wpływu temperatura otoczenia. Jednak zgodnie z nowymi testami R6 może być teraz aktywnie chłodzony za pomocą czegoś w rodzaju okładu z lodu - a niższa temperatura jest rozpoznawana przez aparat, co umożliwia nagrywanie większej liczby filmów po odzyskaniu.

„W tym eksperymencie, o którym wspomniałem wcześniej, w którym przeprowadziliśmy test przegrzania, po prostu zostawiłem go w temperaturze pokojowej na czas schłodzenia, a po pół godzinie, jak wspomniałem, okazało się, że pozostało 25 minut” - powiedział Jordan Drake.

„Zrobiłem więc kolejny eksperyment; pozwoliłem mu się przegrzać i położyłem na wierzchu woreczka z lodem. A kiedy to zrobiłem, po zaledwie 15 minutach, mówiło, że pozostało 25 minut. Więc połowa czasu, aby uzyskać to samo dostępne czas - naprawdę wygląda na to, że w przypadku tego nowego oprogramowania układowego bierze pod uwagę temperaturę otoczenia podczas odzyskiwania ”.

To duża poprawa pięty Achillesa R6 i natychmiast sprawia, że ​​kamera staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym (i bardziej wydajnym) urządzeniem do wideo.